top of page
10_najdorog4yh_knyh_u_sviti.jpg

Бібліотека Княгининівського НВК налічує 16514 примірників літератури, з яких 7576 примірників – підручники, 8938 примірників – художня та науково-популярна і методична література.

У бібліотеці є постійнодіючі книжкові виставки: «Не переступи межу!» (на правовиховну тематику), «Правила безпеки завжди пам’ятай!», «Дітям про все на світі» (виставка дитячих енциклопедій). Також до знаменних та пам’ятних дат, що відзначаються протягом року, у бібліотеці оформляються виставки та тематичні полички.

20181024_124603.jpg

До послуг читачів систематична картотека статей та тематичні папки газетних матеріалів на теми: «Про відомих людей», «Про видатних письменників і поетів», «Сторінки історії», «Матеріали про визначні та пам’ятні дати», «Актуальні теми», «На допомогу класному керівникові», «Цікава інформація», «Поезія на сторінках періодики».

Протягом навчального року у бібліотеці діє акція «Подаруй бібліотеці книгу», до якої найактивніше підключаються учні молодших класів. Завдяки цій акції фонд бібліотеки поповнюється новими примірниками книг, переважно дитячою літературою.

Навколокнижкові цікавинки

image.jpg

Найпопулярнішим письменником усіх часів і народів є Агата Крісті. ЇЇ детективи друкуються 44 мовами світу.

Літературознавці підрахували, що в книгах Шекспіра слово «любов» згадується 2259 разів, в той час як «ненависть» - всього 229 разів.

250px-Agatha_Christie_3.jpg
749.jpg

Один із найбільших гонорарів був виплачений поетові Оппіану римським імператором Марком Аврелієм. За кожний рядок двох своїх поем про риболовлю та полювання він отримав по золотій монеті. Загальна кількість рядків у двох поемах становила 20 тисяч.

«Єдині та найглибші секрети медичного мистецтва» - це назва запечатаної книги обсягом у 100 сторінок, яка була знайдена серед речей уславленого голландського доктора Германа Бурхаве після його смерті в 1738 році. Книга була продана з аукціону за 10 тисяч доларів золотом. Після того, як книгу розкрили, виявилося, що сторінки її були чистими. Тільки на титульному аркуші був напис: «Тримай голову в холоді, ноги в теплі, і ти зробиш бідняком найкращого лікаря.»

255px-Mark_Twain,_Brady-Handy_photo_port

Перш ніж стати письменником, Марк Твен змінив чимало професій – був лоцманом, журналістом і навіть винахідником. Він вигадав платтяну шафу з розсувними поличками, блокнот з відривними аркушами, машинку для зав’язування краваток і вніс кілька удосконалень у конструкцію друкарської машинки. До речі, його робота «Життя на Міссісіпі» (1883 р.) – перша книга, текст якої було набрано на друкарській машинці.

Бібліотека після ремонту
1.jpg
2.jpg
5.jpg
8.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
3.jpg
bottom of page